זק"א

את ארגון זק"א הכרתי לצערי בפיגועים הנוראיים של שנות התשעים והאלפיים.עד היום הם ממשיכים בעבודת הקודש, והרחיבו אותה אל מעבר לגבולות המדינה. באסונות ואירועים טראומטיים הם מגיעים ראשונים, מסייעים בחילוץ וכאשר אי אפשר לחלץ – דואגים לכבודם של הנספים. לעבודת הקודש של כל המתנדבים, אנחנו גאים לסייע באירועים והפקות.

זק"א (ראשי תיבות: זיהוי קרבנות אסון; בשמו המלא זק"א - איתור חילוץ הצלה) הוא ארגון התנדבותי יהודי חרדי, המסייע למשטרת ישראל וכוחות ההצלה בטיפול בזירות אסון. תפקידם הראשי הוא זיהוי קורבנות של אסונות והבאת גופותיהם לקבורה יהודית. הארגון נוסד על ידי יהודה משי זהב.

מרבית מתנדבי זק"א הם חרדים,ומסייעים לצוותי מגן דוד אדום ומשטרה (מז"פ) בזיהוי קורבנות של טרור, תאונות דרכים ואסונות אחרים, מטפלים בגופות ההרוגים, ובמידת הצורך מלקטים חלקי גופות ודם הפזורים בזירת האירוע על מנת להביאם לקבורה יהודית. מתנדבי הארגון נמנים עם מתנדבי המשמר האזרחי, דבר המעניק להם את הסמכויות הנדרשות לצורך פעילותם בזירות פיגועים ואסון. מתנדבי זק"א עוסקים גם באיתור וחילוץ נעדרים, וכן כמודיעי נפגעים.

הארגון מוערך ובטקס הדלקת המשואות של יום העצמאות ה־55 של מדינת ישראל (2003) הוזמן יהודה משי זהב ממייסדי זק"א להדליק משואה בהר הרצל.

 

חברתנו מתמחה ב:

הפקת סרטים לחברות 

הפקת סרט תדמית לעמותות

סרט תדמית לגיוס תורמים

סרט תדמית לגיוס משאבים 

צור איתנו קשר

בנושא: זק"א

שם / Full Name
דואר אלקטרוני / Email
טלפון / Tel
נושא