אין הר גבוה מדי - מסע אתגרים לקילימנג'רו

 הסרט הדוקומנטרי עטור השבחים ששודר בטלוויזיה

מסע דרמטי לפסגת הקילימנג'רו של המשלחת הגדולה ביותר של נכים אשר יצאה אי פעם לכבוש את ההר הגבוה באפריקה. שבעה בעלי מוגבלות מעמותת "אתגרים", נתקלים בסערות שלגים ובמשברים אישיים בדרך לסוף המפתיע שמשאיר את כולם עם השאלה המטרידה: האם באמת אין הר גבוה מדי? הפקה: גלעד עדין, במאי: רני מונצז', מפיקה: אסתר גרגו, צלם: דניאל קדם, עורכת: גבי שיחור.

ביקורת טלוויזיה: "אין הר גבוה מדי" הסרט שיכבוש את הלב ושאסור לכם להחמיץ  דורון ברוש / מעריב: אל מול הסרט "אין הר גבוה מדי" אפשר רק לשבת ולהתרשם. כשאף אחד לא רואה, אפשר גם למחות דמעה. "אין הר גבוה מדי" הוא תיעוד מסעם של שמונה בעלי מוגבלויות גופניות קשות, בסיוע חברי עמותת אתגרים, שהתגברו על פחדי המשפחה ויצאו לכיבוש פסגת ההר הגבוה באפריקה - הקילימנג'רו.

לוקים בשיתוק מוחין, עיוורים ועיוורות, פגועת תאונה קשה, התייצבו על המסלול המוליך לפסגת ההר, מי על רגליו נתמך בידי חבר עמותה, מי על כיסא גלגלים נישא בידי סבל, פיסח מוליך עיוור - והחלו לטפס. דרך לא דרך, עייפות, ערפל, קור ושלג, כל אחד ואחת מהם פוגש את פחדיו שלו, את הקילימנג'רו הפנימי שלו, בדרך לפסגה שלובסרט "אין הר גבוה מדי", במסגרת רצועת "הסיפור האמיתי", בבימויו של רני מונצז' ובהפקתו של גלעד עדין, כל הקלישאות נכונות. המאבק הוא עצום. הגבולות בין הפנימי לחיצוני מיטשטשים במהירות. ככל שהדרך הופכת תלולה וקשה יותר, כך מתגבר המאמץ האישי. הנופים מסביב נהדרים וכך גם הנופים האנושיים שמתגלים בעריכה החכמה.

כמעט שאפשר להגיד: מה החוכמה, מול מאבק אנושי בעוצמה כזו צריך רק להציב מצלמה מתעדת והנה לכם סרט. אלא שמונצז' ועדין נהגו כאן בחוכמה: הם השקיטו את המצלמה, הניחו לה להיות כמעט בלתי נראית, לא הפריזו בצילומי נופים, לא בסחיטת דמעות, ואת התוצאה לא כדאי להחמיץ.


 

 

צור איתנו קשר

בנושא: אין הר גבוה מדי - מסע אתגרים לקילימנג'רו

שם / Full Name
דואר אלקטרוני / Email
טלפון / Tel
נושא